зв'язок з нами
укр
АСУ ТП на базі «SCADA plus» на ОЕЗ із переробки сої «Протеїн Інвест»

АСУ ТП на базі «SCADA plus» на ОЕЗ із переробки сої «Протеїн Інвест»

07 Mar 2020
АСУ ТП на базі «SCADA plus» на ОЕЗ із переробки сої «Протеїн Інвест» - 1

Спеціалісти «С-Інжиніринг» вдосконалили діючу АСУ ТП олійноекстракційного заводу «Протеїн Інвест» (Хмельницька обл.). Було з нуля розроблено і впроваджено рішення диспетчерського контролю всіх АСУ ТП підприємства, з резервованим центром зберігання і обробки даних. Таким чином, стандартна SCADA-система була перетворена в продукт компанії «С-Інжиніринг» — «SCADA plus». Це єдина платформа, яка координує, аналізує, оптимізує виробничий процес і забезпечує зв’язок з локальними системами управління усіх ділянок заводу. При отриманні даних система самостійно порівнює їх із заданими значеннями і при відхиленні від завдання повідомляє інженерний склад, дозволяючи виконати необхідні дії.

«Перевага «SCADA plus» полягає у тому, що ця, здавалося б, стандартна SCADA-система, але виконує низку завдань, властивих системі верхнього рівня МES», — зазначив Артем Сорокін, директор департаменту проектування «С-Інжиніринг». Він представив цей проект на національній конференції Siemens Ukraine і розповів на прикладі ОЕЗ «Протеїн Інвест» про тренди промислової автоматизації. Також серед переваг «SCADA plus» — можливість для керівництва підприємства «Протеїн Інвест» відстежувати KPI зміни і ресурсні витрати заводу, формувати звітність, вести виробничий облік.

Все програмне забезпечення та шафи АСУ ТП, а також системи електропостачання заводу були реалізовані на базі технологій і обладнання компанії SIEMENS. 35 шаф управління електроприводами (MCC) були виготовлені компанією «С-Інжиніринг» за технологією SIEMENS Sivacon S8.

Нагадаємо, що інжинірингові роботи повного циклу з автоматизації і електропостачання основних ділянок ОЕЗ «Протеїн Інвест» компанія «С-Інжиніринг» виконала кілька років тому. Роботи були проведені на ділянках елеватора сої, елеватора шроту, зберігання і відвантаження олії і допоміжних приміщень.

На проекті нового будівництва ОЕЗ із переробки сої «Протеїн Інвест» ми виступили і в якості технолога.
Газова котельня ОЕЗ «Протеїн Інвест» – складний високотехнологічний об’єкт потужністю 19 МВт. Котельня забезпечує паром усі технологічні ділянки заводу. Замовник отримав від постачальника два котла потужністю по пару 10 т /год і 16 т /год без обв’язки системами управління і без супроводу технолога.
Фахівцями “С-Інжиніринг” на ділянці котельні було виконано:
– підібраний і спроектований КВП;
– розроблена комплексна система управління котельні;
– застосована незалежна система АСУ для 2-х котлів;
– розроблена і запущена єдина система АСУ ТП котельні, яка керує всіма системами від общекотельного до регуляторів співвідношення “газ-повітря”.
– здійснено запуск і введення в експлуатацію технологічного обладнання.

Об’єкт нового будівництва ОЕЗ «Протеїн Інвест» був введений в експлуатацію в 2018 році. Потужність підприємства 750 т / добу насіння сої. Потужність одночасного зберігання 37 тис. тонн. До участі в будівництві даного об’єкта «С-Інжиніринг» приступила з початку 2017 року, на етапі проектування. З моменту введення в експлуатацію ОЕЗ «Протеїн Інвест» компанія «С-Інжиніринг» надає технічну підтримку підприємству.