зв'язок з нами
укр

Електропостачання і автоматизація найпотужнішої електростанції України на біопаливі

31 Jan 2020

Компанія «С-Інжиніринг» є одним з основних підрядників з автоматизації і електропостачання найпотужнішої ТЕС України на біопаливі (ТОВ «АЯКС ДНІПРО», м Дніпро). ТЕС потужністю 16 МВт буде виробляти теплову та електричну енергію для подальшого продажу за зеленим тарифом у зовнішні мережі «Обленерго», а також забезпечувати паром свою інфраструктуру та олійно-екстракційний завод (ОЕЗ “Потоки”). Основним паливом електростанції є відходи ОЕЗ “Потоки” – лузга соняшника. За добу ТЕС зможе перетворювати в електроенергію 320-350 тонн лузги. В якості резервного палива буде використовуватися деревна тріска. Примітно, що «серцем» ТЕС є конденсаційна парова турбіна, яку поставила компанія SIEMENS – наш офіційний партнер з 2007 року.

Запуск ТЕС «АЯКС ДНІПРО» і введення в експлуатацію планується у лютому 2020 г. На сьогоднішній день фахівці «С-Інжиніринг» проводять пусконалагоджувальні роботи поставленого обладнання та завершують розробку програмного забезпечення АСУ ВО. Нагадаємо, весною 2019 роки ми виграли тендер ТЕС «АЯКС ДНІПРО» на розробку конструкторської документації із АСУ ТП, постачання і установку щитового обладнання і розробку програмного забезпечення АСУ ДО (автоматизованої системи управління допоміжним обладнанням). Крім інших конкурентних переваг «С-Інжиніринг», одним із основних аргументів при виборі компанії став наш успішний досвід в автоматизації та електропостачанні саме ТЕС, котелень та інших аналогічних об’єктів промисловості. Крім того, важливим чинником при прийнятті рішення був багаторічний досвід «С-Інжиніринг» у реалізації масштабних проектів у різних галузях промисловості, а також наше співробітництво з українськими та іноземними інвесторами.

«Застосування сучасних підходів і обладнання із оптимальними параметрами дозволило компанії «С-Інжиніринг” знизити енерговитрати ТЕС на власні потреби, а також зменшити розміри деяких щитів удвічі в порівнянні з базовими проектними рішеннями генпроектувальника», – говорить головний інженер проекту від «С-Інжиніринг».

Уся система електропостачання ТЕС по стороні 380В працює від розподільних щитів і панелей МСС, вироблених компанією «С-Інжиніринг». Головний розподільний щит (Main switchboard, MSB) виконаний на базі технологій Siemens SIVACON S8 і розрахований на експлуатацію при струмі до 5000А включно. Конструктивно MSB складається із чотирьох секцій, між якими організовано автоматичне перемикання.