зв'язок з нами
укр

Стаття співробітників S-Engineering у виданні “Журнал головного інженера”

07 Oct 2020
Значний досвід у реалізації проектів у галузі промислової автоматизації дозволяє спеціалістам S-Engineering ділитися експертною думкою із колегами. Тому наших співробітників у черговий раз запросили виступити авторами статті в професійному технічному журналі.
У новому випуску видання «Журнал головного інженера» вийшла стаття Директора департаменту проектування S-Engineering Артема Сорокіна і Директора департаменту розробки програмного забезпечення S-Engineering Владислава Шадуренко. Тема статті: «Оптимізуємо управління технологічними процесами: проблеми та практика реалізації».
Автори розглядають у статті і шлях підвищення економічної ефективності АСУТП, причому роблять це в оригінальній формі моделювання діалогу між потенційним замовником і виконавцем модернізації системи промислової автоматизації.
Описуючи причини складності прив’язки теорії систем АСУТП до конкретних технологічних процесів при реалізації нових функцій управління, Сорокін А. і Шадуренко В. підсумовують: «На практиці дуже важливо запобігти аварійним зупинкам технологічного процесу та їх негативним наслідкам. Для цього в системі передбачається взаємозв’язок функцій логіко-програмного управління і гарантування. Завдяки цьому здійснюється прогнозування моменту виникнення аварійної ситуації, і якщо ресурсів управління виявляється недостатньо для її своєчасної ліквідації, то система оптимізації запускає попереджувальну процедуру зупинки технологічного процесу, різко знижуючи втрати від зупинки».
Це перша частина статті про системи промислової автоматизації на сучасних підприємствах. Друга частина цієї статті, в якій буде описаний практичний приклад успішної оптимізації технологічних процесів підготовчого відділення олійноекстракційного заводу, буде розміщена в номері «Журналу головного інженера» в кінці жовтня.