зв'язок з нами
укр

Унікальний для України проєкт модернізації системи обліку палива на АЗС складу Полтавського ГЗК

12 Jan 2022
Унікальний для України проєкт модернізації системи обліку палива на АЗС складу Полтавського ГЗК - 1

Унікальний для України проєкт було завершено спеціалістами S-Engineering на Полтавському ГЗК. Виконано модернізацію системи комерційного обліку палива на автомобільній заправній станції одного зі складів. Розроблено та впроваджено автоматизовану систему управління (АСУ) АЗС на базі програмованого контролера та програмного забезпечення Siemens та контрольно-вимірювальних приладів виробництва Siemens, Aplisens та Vega.

Команда S-Engineering розробила систему, яка відповідає вимогам контролюючих органів України, та відповідає внутрішнім потребам Полтавського ГЗК. Ми розробили систему, яка виготовлена із сертифікованих контрольно-вимірювальних приладів промислового типу. Для цієї системи наші фахівці розробили власне ПЗ та провели його сертифікацію у ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ».

АСУ ТП автомобільної заправної станції призначена для виконання наступних завдань:

– автоматизоване, дистанційне (з операторської АЗС) управління технологічним процесом відвантаження палива за заданими алгоритмами;

– безперервний контроль рівня палива і підтоварної води в п’ятьох резервуарах;

– безперервний контроль температури палива, густини палива  в п’ятьох резервуарах;

– безперервний контроль тиску в п’яти резервуарах;

– відображення інформації про хід технологічного процесу;

– формування журналу подій та звітів із можливістю виведення на друк.

– обмін даними з існуючою базою даних підприємства.

Система автоматизації побудована на базі ПЛК S7-1200 фiрми Siemens. Контролер виконує функції керування, діагностики та вимiрювання основних технологічних параметрiв.

АСУ передбачає автоматизоване управління процесом відвантаження палива з операторського пункту АЗС. На АРМ оператора відображаються параметри технологічного процесу, а також стану обладнання, діагностичні сигнали та повідомлення. Усі команди управління, попереджувальні та аварійні сигнали, квітування оператором сигналів супроводжуються позначкою часу з реєстрацією в журналі подій.

Компанію S-Engineering пов’язують давні партнерські відносини із Полтавським ГЗК. У різний час протягом усього періоду співпраці наша компанія виконувала різні види робіт: від проєктування реконструкції окремих ділянок до виконання робіт під ключ при будівництві різних об’єктів комбінату.

*Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (https://www.ferrexpo.ua/) — виробник та експортер залізорудних котунів, що застосовуються у чорній металургії та виробництві сталі. Розташований у Полтавській області, введено в експлуатацію із 1970 року. На підприємстві працює близько 8000 осіб. S-Engineering співпрацює із Полтавським ГЗК з 2013 року.