зв'язок з нами
укр
Жіноча справа

Жіноча справа

07 Mar 2019
Жіноча справа - 1

Інжиніринг і електромонтаж традиційно вважаються чоловічими професіями. Проте, співробітниці «С-Інжиніринг» вміло руйнують ці стереотипи, впевнено рухаючись до мети в обраній професії.

Напередодні 8 березня підготували вам кілька надихаючих історій наших колег.

Людмила, електромонтажник:

«У моїй родині електриків не було, я – перший. Зате зі своїм майбутнім чоловіком ми познайомилися саме під час спільного навчання, тепер разом працюємо в «С-Інжиніринг».

У роботі мені подобається сам процес монтажу, подобається читати схеми і робити щось своїми руками. У чоловічому колективі відчуваю себе добре. Взагалі ж, я вчилася 8 років серед хлопців, тому вже звикла, мені подобається працювати в такому колективі ».

Олександра, маркувальник електрообладнання:

«До того, як потрапити на цю роботу, я не знала, що за професія така, маркувальник. Але, коли прийшла на роботу, то втягнулася, мені сподобалося. А за освітою я – зв’язківець-радіотехнік. Електрика – це не зовсім моя спеціальність, але вони йдуть паралельно. Робота дала мені інженерно-технічну думку, розуміння виробничих процесів.

Збірка електрощитового обладнання – це дуже відповідальна робота, мені для цього потрібно ще підучитися, і тоді можна буде думати про кар’єрний ріст. А взагалі, у мене через пів року диплом. Колеги-чоловіки завжди все пояснять і дадуть всі відповіді. Навіть, якщо потрібно повторити кілька разів, вони це зроблять.

Любов, електромонтажник:

«У мене великий досвід роботи, і я її дуже люблю. А починала я колись з посади комірника в компанії, яка виготовляла електрощитове обладнання. Потім навчилася читати схеми, освоїла всі тонкощі монтажу. Найбільше мені подобається підсумок роботи: готовий виріб – це дуже красиво! Акуратно укладені дроти схожі на мереживо. Підсумок роботи дуже надихає: те, що ми зробили своїми руками, потім освітлює будинки, квартири, запускаються заводи. Я часто про це думала, і це ще більше приваблювало мене в моїй професії».

Наталя, інженер-проектувальник:

Коли я обирала, в який ВНЗ вступати, я хотіла отримати саме технічну освіту, хоча і погано розуміла, яку саме. Я закінчила Харчову академію, факультет автоматизації, і вирішила, що хочу працювати за фахом. У нас на кафедрі все знають «С-Інжиніринг», є комп’ютерний кабінет «С-Інжиніринг», де проходили заняття. Ще під час навчання я працювала в лабораторії в академії, і саме ця лабораторія мені прищепила інтерес до цієї професії. Ми самі розвивали цю лабораторію, зараз в ній багато верстатів та іншого обладнання, пов’язаного з автоматизацією, гідравлікою, все можна помацати, покрутити і дізнатися, що це таке. Але викладання – це не моє, мені більше до душі прикладна робота, як в «С-Інжиніринг».

Зараз я проектую металоконструкцію під заміну мотора, готую документацію для виготовлення деталей в цеху. Раніше я займалася пожежною сигналізацією, виправляла виконавчу документацію».

Олександра, начальник відділу технічного контролю:

«При вступі до ВНЗ мене зацікавила назва факультету. Мені близька тема енергозберігаючих технологій. Правда, пізніше я зацікавилася електрикою і змінила факультет. Після третього курсу прийшла на практику в «С-Інжиніринг», і вже сьомий рік тут працюю. Починала від електромонтажника, росла, і тепер я начальник ВТК.

Мені завжди подобалося працювати і вчитися в чоловічому колективі, у мене дуже сприятливе середовище для роботи.

На своїй посаді я ще не все реалізувала, є, куди рости. Посада всеосяжна, можна вивчати роботу з різних ракурсів і в різних напрямках».